25.05.2024

Цікаві факти про Стародавню Грецію

Цікаві факти про Стародавню Грецію

Стародавня Греція і її культура мають велике значення для історії всього світу. За легендами саме в Греції проживали боги під заступництвом Зевса. Греція – сонячне місце, яке складається з красивих гір і теплих пляжів біля берегів моря. Слід знати, які є цікаві факти про Стародавню Грецію.

Греки і вода

Греки не були безстрашними, як то кажуть в історії. Вони боялися води, а велика кількість людей не вміли плавати. Греки плавали на човнах тільки вздовж берегів моря.

Дивні забобони про їжу

Деякі греки не вживали боби, так як вважали, що в них містяться душі померлих людей.

У стародавніх греків безліч міфів і оповідей

Були багаті великі боги, а також міфологічні монстри: Цербер – собака з трьома очима, яка охороняла ворота в підземний світ. Була ще Медуза, яка одним поглядом могла перетворювати людину на камінь.

Тривалість життя у стародавніх греків

В середньому представники чоловічого роду доживали до 45 років, а жінки до 36 років. Летальні випадки у народжених дітей були часті, половина серед усіх новонароджених в перші роки життя.

Також читайте:  Названо найнебезпечніше місце на Землі за всю історію

Батьківщина театру

Грецький театр сильно відрізняється від сучасного. Постановки робилися трагічними, так як в них були страждання і загибель. Грали в театрі тільки чоловіки – як ролі для сильної половини людства, так і жіночі. Вистави ходили дивитися тільки представники чоловічої статі.

Греки не соромилися

Спортсмени, які брали участь в Олімпійських іграх бігали без одягу. Традиція почалася після того, як у одного спортсмена спала пов’язка. Він зміг пробігти голим. Так само в звичайному житті греки мали право ходити без одягу.

Платон був спортсменом

Давньогрецький філософ, якого звали Платон брав участь в Олімпійських іграх. Він боровся з іншими людьми і зміг отримати кілька перемог.

Блакитноокі богині

Якось раз давньогрецький поет сказав, що богині повинні бути з очима блакитного відтінку. Всі кароокі гречанки почали сипати собі в очі мідний купорос. Вони робили це для того, щоб бути ближче до божественного ідеалу. Білки очей після цього ставали блакитного кольору. Були серйозні наслідки у дівчат зі здоров’ям.

Філософ Діоген жив у бочці

В стародавніх легендах говориться, що Діоген жив у бочці. Грек проживав у великій глиняній посудині піфос. Вона призначена, щоб її закопували в грунт для зберігання зерна.

 

бочка Діогена

Медицина в Стародавній Греції

Гіппократ, який є знаменитим своєю клятвою в перший раз в історії вивчив онкологічні хвороби. Він порівнював пухлину з крабоподібним монстром.

Забезпечені дівчата вели дозвільний спосіб життя

У таких гречанок було єдине заняття – це дивитися коштовності. Вони не працювали, не вчилися грамоті. Для того щоб годувати маленьких дітей, гречанки брали певних молочних рабинь.

Також читайте:  У Єгипті знайшли 16-метровий стародавній папірус із текстами з Книги мертвих

Демократія з’явилася в Стародавній Греції

Коли місцеві жителі брали участь у виборах, то вони отримували гроші. Таким чином, була висока явка людей.

Вино в Стародавній Греції

Поширеним напоєм було вино, але вживали його не так як зараз. Спиртне було зроблено з винограду і змішувалося з водою. Рідина брали тільки солону, так як прісна була дуже дорога. Греки розбавляли вино водою не тільки з бажання зменшити його фортеця, але і тому, що деякі грецькі вина були дуже солодкими, ароматизованими і густими, їх у чистому вигляді було важко пити, хоча часто, завдяки високій концентрації різних речовин з успіхом застосовувався в медицині.

Музика в Стародавній Греції

Греки вірили, що завдяки ритмічній мелодії і незвичайного танцю можна загіпнотизувати сову.

Місто Афіни

Його назвали на честь богині Греції. Вона вручила місту найкращий подарунок – оливкове дерево. З нею змагався Посейдон, він підносив людям воду. Спочатку вони були дуже раді, але коли дізналися, що вона солона, то перемогла Афіна.

Попадання в царство мертвих

Для того щоб потрапити в царство мертвих, тінь загиблого грека повинна бути перетнути одну з чотирьох річок. Вони оточували царство Аїда-Ахеронт, Стікс, Парифлегетон або Кокіт. Харон, який перевозив тіні померлих через річки, був похмурим, при цьому енергійним старим. За цю процедуру він стягував з кожної тіні гроші. Насправді, існує ще більше цікавих фактів про Стародавню Грецію. Не дарма її вважають одним з найрозвиненіших древніх держав. Велика кількість цікавих людей проживали в Древній Греції, а їх імена досі не забули.

Залиште коментар