17.04.2024

Державний фінансовий сектор Китаю готується до “одного з найважчих років”

Голова КНР Сі Цзіньпін

Голова КНР Сі Цзіньпін ініціював реформування державного фінансового сектору. Фото Reuters © Надано South China Morning Post

  • Керівники кажуть, що моральний дух різко впав після того, як в березні було оголошено про реформування
  • Вонр спрямоване на боротьбу з корупцією і переведення сектору під більш прямий контроль партії

Керівники державних фінансових установ Китаю кажуть, що вони готуються до “одного з найважчих років”, які вони бачили, оскільки Пекін прагне посилити свій контроль над сектором.

Це означає, що більше не буде ніяких бенкетів і обідів, оскільки затягування пасків і скорочення зарплат стають нормою, а також багатогодинні обов’язкові ідеологічні тренінги.

За словами чотирьох керівників, які працюють у державних фінансових установах, моральний дух працівників різко впав після того, як у березні було оголошено про реформування сектору. Президент Сі Цзіньпін ініціював план, спрямований на боротьбу з корупцією в секторі та переведення його під прямий контроль правлячої Комуністичної партії.

У вас є питання про найбільші теми і тенденції з усього світу? Отримайте відповіді на них за допомогою SCMP Knowledge, нашої нової платформи кураторського контенту з поясненнями, поширеними запитаннями, аналітикою та інфографікою, створеної нашою відзначеною нагородами командою.

Китайський антикорупційний наглядовий орган заявляє, що репресії триватимуть

Керівники, які відмовилися назвати свої імена, заявили, що кампанія є головним пріоритетом у їхніх компаніях і, як очікується, триватиме до осені.

Вони розповіли про невизначеність, спричинену “невпинною” ідеологічною та антикорупційною боротьбою, а також про різке скорочення заробітної плати в межах 15-20 відсотків від їхньої базової зарплати, а річні премії цього року планують урізати щонайменше на 30 відсотків.

Також читайте:  Дев'ятирічна дівчинка зі США знайшла на пляжі зуб мегалодону

Менеджер державної компанії з цінних паперів у Шанхаї розповів, що нещодавнє ідеологічне заняття в компанії було присвячене Довгому маршу Червоної армії.

“Напевно, наш партійний секретар хоче, щоб ми були психологічно готові до важких часів, які нас чекають попереду”, – сказав він. “Державні фінансові компанії не є винятком. Вони також є частиною китайської політики жорсткої економії в той час, коли економіка не в найкращому стані, і так само багато державних службовців отримують скорочення зарплат”.

За його словами, скорочення зарплат у фінансовому секторі відповідає меті Сі Цзіньпіна “загального процвітання”, спрямованій на скорочення розриву в рівні добробуту в Китаї.

Пекін пообіцяв покласти край екстравагантності серед тих, кого він називає “фінансовими елітами” в державному секторі, оскільки Сі Цзіньпін намагається змусити державні установи відповідати його баченню.

На тлі зростання напруженості у відносинах між Китаєм і Заходом, зокрема Сполученими Штатами, Пекін закликає свої державні банки виділяти більше грошей на сфери, які вважаються пріоритетними для країни, такі як проекти технологічної самодостатності та передове виробництво.

Пекін також уважно стежить за своїми банкірами і фінансовими регуляторами на предмет будь-яких ознак змови з іноземними фінансовими установами з метою сприяння великому відтоку китайських коштів.

Він також стурбований зростанням боргу місцевих органів влади і хоче, щоб кредитори проявляли обережність при наданні позик, водночас стежачи за слабшими фінансовими установами на тлі банківської кризи в США і намагаючись відродити економіку.

Капітальний ремонт державного фінансового сектору є частиною зусиль з контролю над ризиками і – в типовому для Сі Сі стилі – спрямований на посилення партійного контролю над формуванням фінансової політики.

Також читайте:  Сінгапур — єдина країна, яка отримала незалежність проти своєї волі

Створення нової Центральної фінансової комісії стане ключем до досягнення цієї мети, під нагляд партії буде передано 400 трильйонів юанів (55 трильйонів доларів США) банківських і страхових активів. Комісія була створена при Центральному комітеті, вищому керівному органі партії.

Також було створено новий потужний фінансовий регулятор. Національна адміністрація фінансового регулювання замінила Китайську комісію з регулювання банківської та страхової діяльності і взяла на себе деякі обов’язки наглядового органу центрального банку, а також регулятора ринку цінних паперів.

Репресії Китаю проти високопоставлених банкірів викликають занепокоєння в брокерській індустрії

Ідеологічна підготовка також стала пріоритетним напрямком реформування. Один із керівників середньої ланки провідного китайського інвестиційного банку розповів, що наприкінці травня його топ-менеджерів попросили повернутися до штаб-квартири компанії в Пекіні.

“Всі вони повинні були керувати тижневими навчальними сесіями для менеджерів середньої ланки, – сказав він. “Ми вивчали оригінальні роботи президента Сі і його вказівки щодо фінансового сектору, а також годинами займалися самоаналізом і писали звіти про основні висновки [із сесій]”.

За його словами, менеджери отримали службову записку від голови банку про те, що освітня кампанія є головним пріоритетом, і сесії не можна пропускати. Інспекційна група від партії здійснювала нагляд за проведенням кампанії в банку.

Го Шуцін, партійний голова центрального банку Китаю
Го Шуцін, партійний голова центрального банку, каже, що кадри повинні
© Надано South China Morning Post

Кампанія з впровадження політичної філософії Сі широко розгорнулася в партійних і державних органах, але у фінансовому секторі основна увага приділяється викоріненню корупції та марнотратства.

Партія, яка бореться з хабарництвом, активізувала широкомасштабну антикорупційну кампанію, під прицілом якої опинився величезний і непрозорий фінансовий сектор. За перші шість місяців цього року вона вжила дисциплінарних заходів проти 87 державних банкірів, страховиків та фінансових регуляторів – це більше, ніж 77 за весь 2022 рік, згідно з підрахунками South China Morning Post.

Також читайте:  Трамп прагне вдруге стати президентом США

Лише в червні Центральна комісія з дисциплінарної інспекції оголосила про вжиття заходів проти 23 осіб у цьому секторі.

Ось 3 антикорупційні інструменти в арсеналі Китаю, які можуть бути недостатньо використані

Го Шуцін, партійний голова Народного банку Китаю (НБК), центрального банку, минулого тижня заявив на зустрічі на вищому рівні, що фінансовий сектор все ще “відстає в антикорупційній роботі”.

Він закликав працівників сектору “зберігати ясну голову і винести глибокі уроки” з попередніх випадків корупції, особливо колишнього заступника голови НБК Фань Іфея.

Фань був виключений з Комуністичної партії і звільнений з державної служби 9 червня після того, як у листопаді потрапив під розслідування дисциплінарного органу. Він є найбільш високопоставленим центральним банкіром, якого за останні два роки зачепила боротьба з корупцією.

Заступник Го Пан Гуншенг, який також є секретарем партії і директором Державного управління валютного контролю, заявив на тій же зустрічі, що антикорупційні заходи повинні бути посилені для молодих кадрів на ключових посадах.

Співробітник Державного комітету з контролю за банками, який був присутній на зустрічі, сказав, що у Сі склалося “дуже погане враження” про фінансовий сектор після того, як він почув подробиці попередніх корупційних справ. “Послання дуже чітке – якщо ми не піднімемо рівень дисципліни, ми ризикуємо втратити його довіру”.

Залиште коментар